Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Fascynująca powieść, której długo nie da się zapomnieć

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Fascynująca powieść, której długo nie da się zapomnieć

Fascynująca powieść, której długo nie da się zapomnieć

31 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbyło się czwarte spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Tym razem na spotkaniu dyskutowaliśmy o książce Markusa Zusaka „Złodziejska książek”. Autor przedstawił tematykę drugiej wojny światowej, holocaustu i nazistowskich Niemiec z zupełnie nowej strony. Tytułową złodziejką jest Liesel Meminger – kilkunastoletnia dziewczynka, której wojna odmieniła życie. Każda z postaci spotkana podczas tej lektury jest wyjątkowa, niepowtarzalna. Klubowicze byli zachwyceni powieścią, w której narratorem jest Śmierć. Na spotkaniu nie zabrakło także odniesień do filmu, który został nakręcony na podstawie książki.

 

Zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie klubowe, które odbędzie się 27 marca (piątek) o godzinie 16.00. Przedmiotem dyskusji będzie książka Cath Crowley „Słowa w ciemnym błękicie”. (M.J.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast