Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie z Marianną Oklejak

Spotkanie z Marianną Oklejak

„Co trzeba zrobić, aby stać się profesjonalną ilustratorką?”,  „Kto wymyślił, że Basia z serii Zofii Staneckiej ma nosić koszulkę w paski?”,  „Czy lubi Pani rysować koty?” – te i inne pytania zadali nasi Czytelnicy Mariannie Oklejak podczas spotkania online w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.

 

 

Marianna Oklejak jest graficzką, ilustratorką i autorką. Znana jest ze zilustrowania popularnej serii o Basi autorstwa Zofii Staneckiej. Wydała także książki autorskie nawiązujące do polskiego folkloru: „Cuda wianki” i „Cuda niewidy”.

 

Podczas spotkania Marianna Oklejak opowiedziała o swojej pracy. Pokazała jak wykonać ludowe wycinanki z papieru i udowodniła, że w niepozornym skrawku papieru może kryć się ptak, chmurka lub ryba – wystarczy uruchomić wyobraźnię.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast