Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie poświęcone Marianowi Cezaremu Abramowiczowi

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie poświęcone Marianowi Cezaremu Abramowiczowi

Spotkanie poświęcone Marianowi Cezaremu Abramowiczowi

W sobotnie popołudnie, 4 listopada 2021 roku w bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone Marianowi Cezaremu Abramowiczowi – poecie i prozaikowi, urodzonemu w Białobłotach w gminie Gizałki. O jego życiu i twórczości, opowiedziała Małgorzata Jańczak: reżyser radiowy, dziennikarka, reportażystka, pisarka, członkini Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

 

W czasie spotkania publiczność usłyszała fragmenty nowego słuchowiska “Dni Darowane – Mariana Cezarego Abramowicza”. Marian Cezary Abramowicz był bardzo skromnym człowiekiem o wielkiej wrażliwości na otaczającą go przyrodę i piękno świata.

 

Spotkaniu towarzyszyła wystawa dzieł pisarza i pamiątek po nim.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie
Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast