Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Autor kryminałów retro w Pleszewie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Autor kryminałów retro w Pleszewie

Autor kryminałów retro w Pleszewie

30 września gościem  pleszewskiej biblioteki był Marek Krajewski, autor osiemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych m.in.: Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Śląskiego Wawrzynu Literackiego.

 

Pisarz opowiadał o swoich próbach wydania pierwszego kryminału „Śmierć w Breslau” i łączeniu pracy zawodowej na uczelni z pisaniem książek. Z wielkim poczuciem humoru mówił o swoim warsztacie pisarskim i wielkiej dbałości o detale oraz perfekcjonizmie, które są wynikiem korzystania z zasobów archiwów i bibliotek, a maja na celu najwierniejsze odzwierciedlenie realiów.

 

Autor zdradził, że już w tym roku ukarze się jego kolejna książka „Moloch”.

 

Po spotkaniu, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, był czas na autografy, zdjęcia i rozmowy z czytelnikami. (M.J.)

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu “Biblioteczne Podróże w Czasie”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.

Projekt  “Biblioteczne podróże w czasie”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast