Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Z księdzem Marcinem Walczakiem… o kryminałach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Z księdzem Marcinem Walczakiem… o kryminałach

Z księdzem Marcinem Walczakiem… o kryminałach

16 października 2020 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbyło się spotkanie autorskie z księdzem Marcinem Walczakiem – pleszewianinem, a obecnie wikariuszem w Parafii pw. Świętej Trójcy w Mikstacie.

 

Okazją do spotkania  był debiut literacki –  książka  pt. „Degustator”, wydana nakładem wydawnictwa Novae Res. Autor podczas spotkania kilkakrotnie podkreślił, że kryminał to jego ulubiony gatunek literacki i zaznaczył, że fabuła powieści jest wyłącznie wytworem jego wyobraźni. W rozmowie z redaktor Zuzanną Musielak-Rybak, która moderowało spotkanie, podzielił się też refleksjami dotyczącymi  czytelniczego odbioru jego książki oraz reakcji środowiska duchownych. Wyrażając zadowolenie z opinii, jakie do niego docierają zapowiedział kontynuację swej literackiej przygody.

 

Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego i było transmitowane online w mediach społecznościowych. Po spotkaniu był czas na autografy oraz wspólne zdjęcia.

 

Wydarzenie było zorganizowane w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast