Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Majowe spotkanie klubowiczów DKK

Majowe spotkanie klubowiczów DKK

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pleszewie w maju omówili książkę Zygmunta Baumana “Obcy u naszych drzwi”.

 

Zygmunt Bauman to postać, która budzi bardzo skrajne emocje w naszym kraju. Zmarły niedawno socjolog, filozof i eseista jest autorem opracowania “Obcy u naszych drzwi”, które sprawia wrażenie zbioru esejów.

 

Członkowie DKK w bardzo burzliwej dyskusji podjęli temat współczesnej migracji, jest to zagadnienie bardzo trudne i złożone, poszczególne kraje przez dziesięciolecia godziły się na migrację, zyskując tym samym tanią siłę roboczą, nie podejmując w zamian prób integracji przybyłych z lokalnymi społecznościami.

 

Klubowicze nie potrafią jednoznacznie ocenić książki Zygmunta Baumana, jest to pozycja, która wprowadza niepokój i budzi mieszane uczucia, prowokuje do dyskusji, ale nie wyjaśnia genezy zjawisk migracyjnych i prowadzi wręcz do stwierdzenia, że raczej zaciemnia ten obraz. Aby się o tym przekonać i wyrazić własne zdanie, czytelnicy muszą podjąć trud przeczytania i oceny tej pozycji.

 

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na spotkanie w środę, 28 czerwca o godz. 1600 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Przedmiotem dyskusji będzie książka Grażyny Plebanek pt. “Pani Furia”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast