Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Lutowe spotkanie klubowiczów DKK

Lutowe spotkanie klubowiczów DKK

Dyskusyjny Klub Książki podczas swojego setnego spotkania omówił książkę Maxa Barrego pt. “Korporacja”. Bardzo cieszy fakt, że to już setne spotkanie DKK w Pleszewie, a w kwietniu 2017 roku klub będzie obchodził swoje 10-lecie.

 

Australijski pisarz Max Barry w sposób humorystyczny, ale i zarazem bardzo prawdziwy przedstawia warunki pracy w Korporacji Zephyr. Mechanizmy działające w korporacji próbuje poznać nowy pracownik Jones i w końcowej fazie posiądzie ogromną wiedzę na ten temat, którą będzie mógł wykorzystać. Windą nie można wjechać na wyższe piętra do władz korporacji, wszyscy nawzajem się obserwują i próbują wywrzeć presję na koledze z pracy. Awantura o zjedzonego pączka urasta do rangi bardzo ważnej sprawy, przez którą ktoś może stracić pracę. „Korporacja” wywołała bardzo dynamiczną dyskusję wśród klubowiczów, wszyscy byli oburzeni warunkami pracy w tytułowej korporacji. Niestety kadra zarządzająca wywołuje wśród pracowników „Korporacji” złe emocje i negatywne działania, jeśli chodzi o stosunki międzyludzkie w miejscu pracy są one bardzo nie ciekawe, nacechowane podejrzliwością i strachem.

 

Członkowie DKK w Pleszewie polecają powieść wszystkim czytelnikom, jest to opowieść o współczesnym świecie i działaniach przeprowadzanych wśród pracowników w różnych miejscach i różnych firmach przez ludzi na kierowniczych stanowiskach. Klubowicze stwierdzili, że bardzo trudno jest uniknąć manipulacji i złych emocji żyjąc w ciągłym lęku przed utratą pracy, ale z drugiej strony ważne, aby zachować człowieczeństwo i stosować przysłowie: „Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe”.

 

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na spotkanie w środę, 29 marca o godz. 15.00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Przedmiotem dyskusji będzie książka Gavina Extence Lustrzany świat Melody Black.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast