Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

6 czerwca odbyły się  dwa spotkania autorskie z Łukaszem Wierzbickim – poznańskim podróżnikiem i autorem książek, m.in. ,,Afryka Kazika”  „Dziadek i Niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”. Wszystkie publikacje Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela.

Pierwsze odbyło się w siedzibie biblioteki przy ul. Słowackiego i gościli na nim uczniowie klas trzecich z pleszewskich szkół.

Na spotkaniu pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział  o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”. Zabrał słuchaczy w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść o Aleksandrze Dobie, który, jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Historie bohaterów uatrakcyjniły prezentacja multimedialna i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego gościa,  a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły zebraną publiczność.

Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji, bo jak zapewniał „gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…”.

Podróżnik tak ciekawie opowiadał o swoich   książkach, że młodzi uczestnicy słuchali go z zapartych tchem.

Po zakończeniu  spotkania dzieci w długiej kolejce oczekiwały na możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu naszego gościa.

Na kolejne spotkanie gość udał się do Szkoły Podstawowej w Sowinie Błotnej.

Oba spotkania zorganizowano w ramach projektu „Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Promocja czytelnictwa”.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast