Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

2 lipca o godz. 18.00  zapraszamy na wykład  Aleksandry Warczyńskiej „Wielkopolska – cudze chwalicie swego nie znacie”. 

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie – jak bardzo sprawdza się ta maksyma w odniesieniu do naszego regionu. A tymczasem właśnie w Wielkopolsce mamy miejsca i historie, w których mówimy – pierwsze, najstarsze, największe, jedyne, unikalne…

I o takich miejscach będzie ta opowieść.

 

Naszym przewodnikiem po Wielkopolsce  będzie  Aleksandra Warczyńska – specjalistka ds. informacji turystycznej i regionalnej w Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Pani Aleksandra jest także współautorką  strony krajoznawczej https://regionwielkopolska.pl/, organizatorką ponad stu autorskich wycieczek po Wielkopolsce w ramach cyklu: „Wielkopolska bez tajemnic” oraz licznych warsztatów o tematyce turystyczno-krajoznawczej.

Jest również autorką i opiekunką serii gier terenowych „Wielkopolskie Questy” oraz autorką bloga https://wielkopolskaciekawie.pl/

 

Z uwagi na zaistniałą sytuacje epidemiologiczną ilość miejsc ograniczona. Wejściówki można odbierać w Wypożyczalni dla dorosłych od 25 czerwca. Uczestnicy zobowiązani są do stosowania maseczki.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Wypożyczalni dla dorosłych – pod nr telefonu 62 7428 358 wew. 16

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast