.
9 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny wykład Aleksandry Warczyńskiej. Tym razem tematem spotkania jest questowanie.
Questy są to nieoznakowane szlaki, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach, znajdujących się w ulotce questowej.
W pleszewskiej bibliotece powstały dotychczas trzy questy związane z Pleszewem – jego historią, architekturą i kulturą.
Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowany zostanie nowy quest wydany w czerwcu br. przez pleszewską bibliotekę. Tym razem będzie to pierwszy w powiecie pleszewskim quest rowerowy, którego trasa obejmuje 28 kilometrów.
O zaletach questowania mówić będzie Aleksandra Warczyńska – specjalistka ds. informacji turystycznej i regionalnej w Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Pani Aleksandra jest także współautorką strony krajoznawczej https://regionwielkopolska.pl/, organizatorką ponad stu autorskich wycieczek po Wielkopolsce w ramach cyklu: „Wielkopolska bez tajemnic” oraz licznych warsztatów o tematyce turystyczno-krajoznawczej.
Jest również autorką i opiekunką serii gier terenowych „Wielkopolskie Questy” oraz autorką bloga https://wielkopolskaciekawie.pl/
Z uwagi na zaistniałą sytuacje epidemiologiczną ilość miejsc ograniczona. Wejściówki można odbierać w Wypożyczalni dla dorosłych od 2 lipca. Uczestnicy zobowiązani są do stosowania maseczki.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Wypożyczalni dla dorosłych – pod nr telefonu 62 7428 358 wew. 16


Projekt “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych w ramach programu “Promocja czytelnictwa”.