ul. Kolejowa 1

9 lipca o godz. 18.00  zapraszamy na  kolejny wykład Aleksandry Warczyńskiej. Tym razem tematem spotkania jest questowanie.

Questy są to nieoznakowane szlaki, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach, znajdujących się w ulotce questowej.

W pleszewskiej bibliotece powstały dotychczas trzy questy związane z Pleszewem – jego historią, architekturą i kulturą.

Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowany zostanie nowy quest wydany  w czerwcu br. przez pleszewską bibliotekę.  Tym razem będzie to pierwszy w powiecie pleszewskim quest rowerowy, którego trasa obejmuje 28 kilometrów.

O zaletach questowania mówić będzie  Aleksandra Warczyńska – specjalistka ds. informacji turystycznej i regionalnej w Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Pani Aleksandra jest także współautorką  strony krajoznawczej https://regionwielkopolska.pl/, organizatorką ponad stu autorskich wycieczek po Wielkopolsce w ramach cyklu: „Wielkopolska bez tajemnic” oraz licznych warsztatów o tematyce turystyczno-krajoznawczej.

Jest również autorką i opiekunką serii gier terenowych „Wielkopolskie Questy” oraz autorką bloga https://wielkopolskaciekawie.pl/

Z uwagi na zaistniałą sytuacje epidemiologiczną ilość miejsc ograniczona. Wejściówki można odbierać w Wypożyczalni dla dorosłych od 2 lipca. Uczestnicy zobowiązani są do stosowania maseczki.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Wypożyczalni dla dorosłych – pod nr telefonu 62 7428 358 wew. 16

Projekt  “Biblioteczne podróże w czasie”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.