ul. Kolejowa 1

Książka “Solidarność Ziemi Pleszewskiej 1980-1990”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Książka “Solidarność Ziemi Pleszewskiej 1980-1990”

Wydaną przez BPMiG w Pleszewie książkę Edwarda Kubisza “Solidarność Ziemi Pleszewskiej 1980-1990”, można nabyć w siedzibie Biblioteki przy ul. Słowackiego 19a oraz w filiach bibliotecznych w Piekarzewie, Kuczkowie i Kowalewie w cenie 20 zł.

Książka zawiera przede wszystkim kalendarium wydarzeń z lat 1980 (początki powstania NSZZ Solidarność w mieście i powiecie) do końca 1990 roku. Całość podzielona została na cztery rozdziały. Pierwszy przybliża działalność Miejskiego Komitetu Koordynacyjnego NSZZ Solidarność w Pleszewie w latach 1980-1990.

W rozdziale drugim omówiono strukturę i organizację fabryki Famot, działalność związku oraz przedstawiono krótkie biogramy ówczesnych członków NSZZ “Solidarność” w fabryce.

Rozdział trzeci zawiera wspomnienia działaczy Pleszewskiej Solidarności m.in. Kryspina Kuberki, Krzysztofa Szaca, Zdzisława Skałeckiego, Jana Kosmali. Ostatni rozdział prezentuje ciekawe zdjęcia oraz skany dokumentów z opisanego przez autora okresu działalności związku.

Spis treści - cz. I Spis treści - cz. II