Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Zapraszamy 5 września (sobota) o godz. 18.00 na spotkanie z Krzysztofem Tyńcem, które odbędzie się w ramach ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie.

 

W tym roku do wspólnej lektury została wybrana „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

 

Krzysztof Tyniec jest aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym. W latach 80 prowadził liczne programy dla dzieci, m.in. Fasola czy Tik-Tak, które przeszły do historii polskiej telewizji. Przez bardzo długi czas współpracował ze słynnym kabaretem Olgi Lipińskiej. Zagrał w kilku serialach, które przyniosły mu popularność: „Daleko od Noszy” czy „Boża Podszewka”.

 

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast