Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

20 października pleszewska biblioteka  zaprosiła czytelników na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem – dziennikarzem prasowym, publicystą oraz laureatem Nagrody Literackiej Nike 2017 za reportaż „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka.”

 

Moderatorem bibliotecznego spotkania była Zuzanna Musielak-Rybak, dziennikarka i redaktor naczelna „Gazety Pleszewskiej”. W prowadzonej rozmowie poruszała zarówno wątki z książek Cezarego Łazarewicza, jak też wypytywała dziennikarza o tajniki jego codziennej pracy.

 

W przyjaznej i luźnej atmosferze czytelnicy mieli okazję prześledzić zarówno drogę zawodową Cezarego Łazarewicza, począwszy od pierwszych prób literackich jeszcze w latach 80-tych, poprzez pracę w „Gazecie Wyborczej”- w dziale reportażu gdzie zdobywał swoje pierwsze szlify, po wydawanie książek. Według Łazarewicza, aby wykonywać pracę dziennikarza oraz publicysty trzeba umieć słuchać swoich rozmówców oraz mieć czas na ich poznanie. A przepis na udaną książkę reporterską, to przede wszystkim kontakt ze świadkami historii, którą chcemy przedstawić.

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast