Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Konkurs oratorski „Ulubiona Książka Licealisty”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Konkurs oratorski „Ulubiona Książka Licealisty”

Konkurs oratorski „Ulubiona Książka Licealisty”

To była zacięta rywalizacja. 21 listopada br. 18 młodych ludzi z 5 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu pleszewskiego zmierzyło się w konkursie oratorskim zorganizowanym po raz 13 przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącą zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego. Zadaniem konkursowym było wygłoszenie mowy i przekonanie słuchaczy do sięgnięcia po ulubione książki uczestników konkursu. Młodzież udowodniła, że ma rozległe zainteresowania czytelnicze przedstawiając różnorodne książki, m.in. „Harry Potter i Książę Półkrwi” J. K. Rowling, „Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta czy „Za zamkniętymi drzwiami”  B. A. Paris.

Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Anna Bogacz – rzecznik Urzędu Miasta, Elżbieta Spytaj – inspektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym i Paulina Marciniak – pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Komisja po długich obradach postanowiła przyznać 5 nagród głównych i 6 wyróżnień.

I miejsce zdobyła Lena Korzeniewska z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego za prezentację książki „Kołysanka z Auschwitz” Mario Escobara. II i III miejsce przypadło w udziale dwóm uczennicom I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica: Milenie Sójce, która zachęcała do przeczytania książki „Gniew i świt” Renee Ahdien i Ninie Wrzeszczyńskiej, która zaprezentowała powieść Stephena Kinga pt.: „Outsider”. IV miejsce zdobył Michał Szymoniak z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego za przedstawienie książki „Prawdziwy talent” Agnieszki Goli-Rakowskiej. Na V miejscu uplasował się Dominik Dolata, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica za prezentację książki „Podziemny krąg” Chucka Palahniuka.

Wyróżnienia zdobyło 4 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie: Weronika Bryl, Karolina Furtak, Joanna Kałużny i Mikołaj Świderski oraz Gabriela Galbierska z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie oraz Iga Krawczyk z Niepublicznego Liceum w Pleszewie.

Również publiczność przyznała nagrodę, która trafiła do Niny Wrzeszczyńskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Konkurs poprzedzały warsztaty oratorskie dla wszystkich chętnych uczniów szkół średnich. Warsztaty poprowadziła Anna Bogacz.

Konkurs oratorski „Ulubiona Książka Licealisty” został zorganizowany w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Partnerstwo dla książki”.

 

 

 

 

 

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast