Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Młodzi detektywi znaleźli książkę!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Młodzi detektywi znaleźli książkę!

Młodzi detektywi znaleźli książkę!

Gra terenowa „Na tropie rabusia” zorganizowana przez pleszewską bibliotekę  była wydarzeniem skierowanym do dzieci wieku od 6 do 12 lat. Zabawa odbywała się od 30 czerwca do 23 sierpnia.

 

Kanwą gry było śledztwo w sprawie zaginionej książki pani Jadwigi. Uczestnicy zabawy co tydzień otrzymywali listy od Sherlocka Holmesa z zadaniami do wykonania oraz składali raporty próbując wyjaśnić, co się stało z książką. Młodzi detektywi musieli się wykazać umiejętnością łamania szyfrów, rozwiązywania zagadek, rysowania portretów pamięciowych oraz map. Dodatkowo dzięki grze terenowej lepiej poznali Pleszew odwiedzając miejsca związane ze śledztwem oraz odpowiadając na pytania dotyczące tych miejsc. Uczestnicy odwiedzili, m.in. ulicę Kolejową, Plac Powstańców Wielkopolskich, Rynek czy Planty.

 

W grze terenowej „Na tropie rabusia” wzięło udział 36 uczestników. Nagrodzonych zostało 17 osób, które najbardziej rzetelnie prowadziły śledztwo i doprowadziły do odnalezienia książki.

 

Gra terenowa zorganizowana została w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (P.M.)		

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast