Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Literackie Bingo w bibliotece

Literackie Bingo w bibliotece

Dzieci i młodzież zostały zaproszone przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w  Pleszewie pełniącą zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego do udziału w nietypowym konkursie. Konkurs czytelniczy „Literackie Bingo” polegał na czytaniu książek i dopasowywaniu ich na Karcie Literackie Bingo do określonych kategorii, np. książka o rodzeństwie, książka nagrodzona w Konkursie Książka Roku IBBY czy książka polskiego autora. Celem uczestników było zapełnienie 5 sąsiadujących ze sobą pól w pionie, w poziomie lub na ukos. Część z czytelników pokusiła się o zapełnienie tytułami przeczytanych książek wszystkich 25 kategorii.

 

Konkurs trwał przez całe wakacje i wzięło w nim udział 79 uczestników. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w formie książek, gier planszowych i artykułów piśmienniczych.

 

Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  (P.M.)		

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast