Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Rozprawili się z legendami

Rozprawili się z legendami

Konkurs online „Rozprawiamy się z legendami” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego był wydarzeniem skierowanym do dzieci wieku od 9 do 12 lat. Konkurs trwał od 29 czerwca do 17 sierpnia 2020 roku.

 

Uczestnicy konkursu co tydzień rozwiązywali interaktywne zadanie dotyczące jednej legendy dotyczącej powiatu pleszewskiego. Musieli oni wykazać się znajomością, m.in. legendy o Złotym Mieczu, szewcu Cholewie, cudownie ocalonym żołnierzu czy kamieniu gołuchowskim. Forma zadań była różnorodna: od pytań wielokrotnego wyboru po odkrywanie obrazka po podaniu poprawnych odpowiedzi.

 

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (P.M.)

Projekt  “Biblioteczne podróże w czasie”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast