ul. Kolejowa 1

Szanowni Czytelnicy,

cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli wrócić do naszych spotkań .

Zgodnie z  dzisiejszymi rozporządzeniami  Premiera  od 4 maja  ruszamy z usługą  przyjmowania i wypożyczania książek.

Jednak w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo musimy  zastosować środki ostrożności.

Prosimy zatem o zapoznanie się z poniższymi zasadami i dostosować się do nich.

1. Z dniem 4 maja uruchomiona zostaje tylko usługa wymiany książek.
  2. Obsługa czytelników odbywać się będzie na  zewnątrz placówki, od poniedziałku do piątku od godz. 8.00- 18.00 (od 10.00 do 12.00 umawiać będziemy wyłącznie seniorów)
  3. W celu skorzystania z usługi wymiany książek należy
  • Zadzwonić pod nr telefonu 730 308 504 lub skontaktować się mailowo bibliotekapleszew@wp.pl w celu dokonania rezerwacji terminu  wizyty oraz  zamówienia książek/ do 5  woluminów/ telefony i maile przyjmujemy od 4 maja/ poniedziałek/ godz. 8.00 – 18.00
  • Od 5 maja/ wtorek/ po uzgodnieniu z pracownikiem terminu przyjścia na określoną godzinę, należy zwrócić książki w wyznaczonym miejscu i w określony przez bibliotekarza sposób.
  • W celu wypożyczenia książek należy podejść w wyznaczone miejsce, podać swoje nazwisko i odebrać przygotowany wcześniej przez bibliotekarza pakiet. Tę usługę uruchamiamy z dniem 5 maja
  • W czasie korzystania z usługi wymiany księgozbioru obowiązuje zasłonięcie ust i nosa oraz zachowanie przepisowej odległości   w czasie oczekiwania na obsługę.
  1. W okresie przejściowym obsługiwać będziemy tylko czytelników, którzy umówili się na wizytę w podany wyżej sposób.
  2. Nadal nieczynne pozostają czytelnia, sala widowiskowa, sala zabaw, sala multimedialna oraz szkoleniowa.
  3. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed biblioteką.
  4. Powyższe ograniczenia mają charakter tymczasowy i  będą znoszone zgodnie z zaleceniami odpowiednich służb.