Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem

7 marca gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego był Piotr Kowalczyk. Z wykształcenia geograf i geolog, pilot wycieczek, przewodnik, ale przede wszystkim fotograf i podróżnik. Miłośnik kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami.

 

Podczas pierwszego spotkania zorganizowanego dla uczniów szkół średnich „Świat obok nas”, podróżnik motywował młodzież do poznawania świata, udowadniając, że nie trzeba dużych pieniędzy, aby podróżować. W czasie spotkania przytaczał wiele ciekawostek, dotyczących kultury, obyczajów, wierzeń i codziennego życie mieszkańców odległych rejonów świata. Była to doskonała lekcja o tolerancji, stereotypach, różnorodności świata i rzetelności informacji.

 

W czasie drugiego spotkania „Kobiety na trzech kontynentach” Piotr Kowalczyk przedstawił historie kobiet z trzech odmiennych regionów świata. W czasie „wizyty” w Pakistanie zebrana publiczność zobaczyła jak wygląda życie kobiet w muzułmańskim państwie. W Kambodży „odwiedziliśmy” rodzinę, która zajmuje się łapaniem i sprzedażą ptaszników z dżungli. Mogliśmy zobaczyć jak przebiega proces produkcji dań z tarantuli. W Mauretanii „gościliśmy” w rodzinie, która posiada niewolników.

 

Prelegent w obu spotkaniach swoje opowieści przeplatał pokazem zdjęć, które powstały jako relacje z podróży.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast