Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Nie obyło się bez wzruszeń – recital Katarzyny Żak

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Nie obyło się bez wzruszeń – recital Katarzyny Żak

Nie obyło się bez wzruszeń – recital Katarzyny Żak

Listopad w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego rozpoczął się muzycznie. Ze swoim  recitalem „Piosenki z dobrym tekstem” wystąpiła Katarzyna Żak – aktorka teatralna i filmowa.

 

Podczas koncertu zaprezentowała piosenki z płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć” oraz z najnowszej płyty „Miłosna Osiecka”. Utwory przeplatane były opowieściami i anegdotami o autorach tekstów (m.in. o Wojciechu Młynarskim, Magdzie Czapińskiej, Arturze Andrusie, Andrzeju Poniedzielskim, Agnieszce Osieckiej) , ale pojawiły się też historie rodzinne.

 

Utwory wybitnych polskich autorów i kompozytorów przeniosły czytelników pleszewskiej biblioteki w muzyczno-poetycką podróż, pełną refleksji, ale także pozytywnej energii. Po spotkaniu aktorka chętnie rozmawiała z fanami, pozowała do zdjęć oraz podpisywała płyty.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

 

Autor zdjęć: Wiesław Pera

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast