Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

W bibliotece o sztuce – spotkanie autorskie z Katarzyną Bik

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > W bibliotece o sztuce – spotkanie autorskie z Katarzyną Bik

W bibliotece o sztuce – spotkanie autorskie z Katarzyną Bik

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie, pełniącej zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej dla powiatu pleszewskiego odbyło się spotkanie z Katarzyną Bik,- historyczką sztuki, w latach 1990-2008 dziennikarką „Gazety Wyborczej”, obecnie pracownikiem Muzeum Narodowego w Krakowie, która zajęła się  losami  jedynego dzieła Leonarda Da Vinci  znajdującego się w polskich zbiorach – Damy z gronostajem. Autorką książki „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”.

W  książce „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem” autorka opisuje burzliwe losy portretu począwszy od roku 1490 do czasów nam współczesnych.

Słowo wstępne przed spotkaniem wygłosiła kierownik oddziału Muzeum Zamek w Gołuchowie Paulina Vogt-Wawrzyniak, oprawę muzyczną utworami z epoki powstania obrazu zapewnił Artur Żuchowski – kompozytor, dyrygent, muzyk-instrumentalista oraz dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu, a moderatorem spotkania była Marta Półtorak – dziennikarka, poetka.

Spotkanie zakończyło się wpisaniem przez autorkę dedykacji do zakupionych przez czytelników książek.    (H.N.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast