Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie autorskie z Justyną Kopińską

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie autorskie z Justyną Kopińską

Spotkanie autorskie z Justyną Kopińską

Spotkanie z Justyną Kopińską otworzyło w czwartek, 23 września, cykl bibliotecznych wieczorów z mistrzami reportażu w roli głównej.

 

Justyna Kopińska jest jedną z najbardziej dociekliwych polskich dziennikarek, autorką wstrząsających reportaży, obok których trudno przejść obojętnie, laureatką wielu nagród, w tym European Press Prize, nazywanej europejskim Pulitzerem. Jej książki, m.in. ,,Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?” i ,,Polska odwraca oczy” cieszą się dużą popularnością wśród naszych Czytelników.

 

W czasie spotkania autorka opowiedziała o tym, skąd czerpie pomysły na kolejne reportaże i jak radzi sobie z emocjami podczas rozmów z przestępcami, którzy często są bohaterami jej tekstów. Zdradziła także, czy ze względu na otrzymywane nierzadko groźby, zdarzyło jej się zrezygnować z pracy nad jakimś tematem.

Justyna Kopińska odpowiadała również na pytania czytelników, którzy chcieli się dowiedzieć, jak rozładowuje stres związany z zajmowaniem się tak trudnymi sprawami, co sądzi o kondycji naszego człowieczeństwa i kto jest dla niej zawodową inspiracją.

 

Kolejne spotkanie z cyklu już 3 października. Naszym gościem będzie Jacek Hugo-Bader.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie
Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast