Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Warsztaty opowiadania legend z Jerzym Szufą

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Warsztaty opowiadania legend z Jerzym Szufą

Warsztaty opowiadania legend z Jerzym Szufą

19 czerwca w filii bibliotecznej w Taczanowie Drugim zorganizowano warsztat opowiadania legend dla młodzieży.  Zajęcia poprowadził  Jerzy Szufa, animator kultury, edukator w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Prowadzący zaprezentował  metodę storytellingu, czyli opowiadania, snucia historii. Młodzi ludzie uczyli się jak opowiadać wybraną legendę, aby wzbudzić w słuchaczach emocje, pobudzić ich wyobraźnię i aby  opowieść ta została przez nich zapamiętana. Dodatkowo Jerzy Szufa uatrakcyjnił zajęcia  grą na harfie i śpiewem.

Zorganizowane spotkanie przyczyniło się do uatrakcyjnienia oferty filii bibliotecznej, która od lat  oprócz udostępniania księgozbioru prowadzi aktywną działalność animacyjną na rzecz promocji czytelnictwa  wśród dzieci i młodzieży.

Warsztat był jednym z wydarzeń, które pleszewska biblioteka zorganizowała w projekcie edukacyjno-czytelniczmym „Biblioteczne podróże w czasie”. Dzięki tej inicjatywie dzieci i młodzież bierze udział w zajęciach które promują czytelnictwo, a jednocześnie kierują ich uwagę i zainteresowanie  na tematy związane z historią.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast