Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wyjątkowe spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską – zapraszamy 27 sierpnia

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wyjątkowe spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską – zapraszamy 27 sierpnia

Wyjątkowe spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską – zapraszamy 27 sierpnia

Zapraszamy 27 sierpnia (czwartek) o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Iloną Wiśniewską.

 

Ilona Wiśniewska – reporterka i fotografka, współpracuje z „Polityką” i „Dużym Formatem”. Autorka książek: „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” oraz „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”.

 

Była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Za książkę „Hen. Na północy Norwegii” otrzymała nagrodę w konkursie Travelery, a za „Lud. Z grenlandzkiej wyspy” Kryształową Kartę Polskiego Reportażu – Nagrodę Prezydenta Lublina oraz nominację do nagrody MediaTory w kategorii ObserwaTOR.

 

Jest również laureatką Złotej Sowy – nagrody Klubu Inteligencji Polskiej w Wiedniu, przyznawanej twórcom propagującym polską kulturę za granicą. Mieszka w północnej Norwegii.

 

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast