Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Zapraszamy 30 września o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim.

 

Marek Krajewski – pisarz i filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego. Autor książek: m.in.: „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Dżuma w Breslau”, „Rzeki Hadesu”, „W otchłani mroku”, „Władca liczb”, „Arena szczurów”, „Mock. Ludzkie zoo”, „Mock. Pojedynek”, „Pomocnik kata”.

 

Razem z Mariuszem Czubajem opublikował dwa kryminały z cyklu, którego bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater pracujący w trójmiejskiej policji: „Aleja samobójców” (2008), „Róże cmentarne (2009). Twórca bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i komisarzu Edwardzie Popielskim, które ukazały się już w dwudziestu krajach.

Marek Krajewski jest laureatem m. in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Księgarzy „Witryna”, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Za wkład w promocję miasta otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

 

Projekt  “Biblioteczne podróże w czasie”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast