Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

O Północy w Pleszewie – wyjątkowe spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > O Północy w Pleszewie – wyjątkowe spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską

O Północy w Pleszewie – wyjątkowe spotkanie z reporterką Iloną Wiśniewską

27 sierpnia gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego była Ilona Wiśniewska, reporterka i fotografka, współpracująca z „Polityką” i „Dużym Formatem”. Autorka książek: „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” oraz „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”.

 

Ilona Wiśniewska na spotkaniu opowiadała o swojej wielkiej fascynacji „Północą”. Dwutygodniowy wyjazd w 2009 roku na Spitsbergen, zmienił jej sposób postrzegania świata i rozbudził potrzebę napisania reportaży o mieszkańcach północnej Norwegii. Spotkanie autorskie doskonale uzupełnił pokaz fotografii z miejsc, które odwiedziła reporterka.

 

Po spotkaniu, z zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa, był czas na autografy i zdjęcia.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast