Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Występ grupy Gołbreak w pleszewskiej książnicy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Występ grupy Gołbreak w pleszewskiej książnicy

Występ grupy Gołbreak w pleszewskiej książnicy

24 listopada w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew pełniącej zadania biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego odbył się koncert grupy Gołbreak z Gołuchowa. Członkowie zespołu  to adepci Akademii Wokalno-Scenicznej Joanny Gogulskiej. Grupa Gołbrek od lat działa przy Gołuchowskim Centrum Kultury „Zamek”, która organizuje cykliczne warsztaty muzyczne, gdzie młodzież i dorośli rozwijają swoje umiejętności muzyczne.

Podczas koncertu Gołbreak  zaprezentował m.in. utwory  „Podaruj mi trochę słońca” „Kwiaty we włosach”, „Radość najpiękniejszych lat” czy „Nigdy w życiu nie jest tak” w oryginalnych aranżacjach muzycznych autorstwa Joanny Gogulskiej. W wspaniałym klimacie jaki stworzono w pleszewskiej bibliotece, na przekór panującej na zewnątrz aurze zabrzmiała polska muzyka –  głownie z lat  60-tych i 70-tych, która  wprowadziła zgromadzoną publiczność w wiosenny  nastrój.

Występ grupy Gołbrek zorganizowany został w ramach Akademii Muzycznej, która jest elementem projektu czytelniczego BPMiG w Pleszewie „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast