Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wyjątkowa rozmowa z Filipem Springerem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wyjątkowa rozmowa z Filipem Springerem

Wyjątkowa rozmowa z Filipem Springerem

O tym, z jakimi wyzwaniami, nie tylko architektonicznymi, mierzą się współczesne polskie miasta opowiadał w czwartek, 14 października, w pleszewskiej bibliotece Filip Springer – reporter, fotoreporter, autor cieszących się dużą popularnością książek poświęconych przede wszystkim przestrzeni i architekturze.

 

W czasie spotkania zamykającego nasz tegoroczny cykl wieczorów z mistrzami reportażu, autor zdradził między innymi, skąd na jego drodze znalazło się miasto, którego już nie ma, czyli Miedzianka, której poświęcił bardzo lubianą przez pleszewskich czytelników książkę. Dowiedzieliśmy się też, jak ten obszar zmienił się za sprawą popularności, którą zyskał dzięki wydaniu jego reportażu i czy – zdaniem autora – były to pozytywne zmiany.

 

Filip Springer podzielił się również swoimi wrażeniami na temat Pleszewa. Z radością opowiadał publiczności o podróży… pleszewską baną.

 

Przypomnijmy, że na przełomie września i października naszą bibliotekę odwiedziło troje poczytnych reportażystów. Oprócz Filipa Springera, czytelnicy mieli także okazję spotkać się z Justyną Kopińską oraz Jackiem Hugo-Baderem.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie
Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast