Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Festyn z biblioteką w tle w Taczanowie Drugim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Festyn z biblioteką w tle w Taczanowie Drugim

Festyn z biblioteką w tle w Taczanowie Drugim

Jak co roku w maju filia biblioteki publicznej uczestniczyła w festynie szkolnym w Taczanowie Drugim.

Tegoroczny festyn (19 maja) z okazji 25 lat nadania szkole imienia „Bohaterów Monte Cassino” miał charakter militarny. Odwiedziło go wojsko ze sprzętem i pojazdami wojskowymi oraz harcerze z Ostrowa Wielkopolskiego. Na festynie dominował ubiór w stylu wojskowym, moro.

Bibliotekarka  Monika Tomczak przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. W fotobudce można było zrobić sobie zdjęcie z misiem Wojtkiem. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs dla najmłodszych na najciekawszy rysunek do książki o walecznym Wojtku.

Za najciekawszy rysunek można było wygrać pluszowego misia. Dorośli i młodzież mogli wykazać się  w konkursie ze znajomości książek  Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. W brew pozorom niebyło to takie proste. Najbliżej właściwej strony była pani Alina Błaszczyk, która wygrała zestaw książek, ufundowanych przez Bibliotekę Publiczną w Pleszewie.

Słodycze i soczki, którymi mogli się częstować korzystający ze stoiska ufundowała Rada Rodziców.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast