Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny nasza biblioteka włączyła się we współorganizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku graliśmy już od połowy grudnia, a to za sprawą Puszek Stacjonarnych, które dostępne były w dziale dziecięcym oraz w wypożyczalni.

W przeddzień finału zorganizowaliśmy WOŚP-owe Kino z Pawłem Sarbinowskim, który wybrał filmy, można było zobaczyć w sobotni wieczór, a były to: „Ja i mój tata”, „Totalna harmonia”, „60 kilo niczego” oraz „Atlas”.

Kolejna atrakcją był Orkiestrowy Bookcrossing, na który książki i inne przedmioty przynosili przez cały styczeń mieszkańcy Pleszewa. I to właśnie w sobotę,  poprzedzającą finał, można było je  zabrać do domu za wrzutkę do puszki.

Dzięki tym wydarzeniom udało się zebrać w bibliotecznych skarbonkach 2741,91 zł.