Na zdjęciu Adam Milczarek (z lewej) podczas wykładu w sali biblioteki

Z Pawłem Milczarkiem o jego sportowej pasji

Tym razem gościem pleszewskiej był Paweł Milczarek z Dobrzycy, z którym Magdalena Sobczak rozmawiała o jego sportowej pasji.
Gościem pleszewskiej był Paweł Milczarek z Dobrzycy, z którym Magdalena Sobczak rozmawiała o jego sportowej pasji.
Paweł Milczarek – jeden z najlepszych zawodników biegu „Wings for life” w Polsce i na świecie.

Na swoim koncie ma  wiele startów w biegach na różnych dystansach, także w ultramaratonach. Ukończył m.in. Andorra Ultra Trail w Pirenejach czy jeden z najtrudniejszych górskich ultramaratonów Ultra Trail du Mont Blanc w Alpach. Ostatnim jego sukcesem było zajęcie 3. miejsca w Polsce i znalezienie się w setce najlepszych zawodników biegu „Wings for life”, w którym udział wzięło ponad 184 tys. biegaczy z całego świata. Paweł Milczarek w swojej kategorii wiekowej wybiegał 20. lokatę w rankingu światowym i pierwszą w krajowym. Z zawodu jest strażakiem, pracuje w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie. Jest także związany ze Związkiem Drużyn ZHP im. Antoniego Rymarczyka w Pleszewie.”

źródło: https://pleszew.naszemiasto.pl

Na zdjęciu Adam Milczarek (z lewej) podczas wykładu w sali biblioteki