Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

W Dziale Dziecięcym nie można się nudzić!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > W Dziale Dziecięcym nie można się nudzić!

W Dziale Dziecięcym nie można się nudzić!

W lutym w Dziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki dla powiatu pleszewskiego dużo się działo.

W bibliotece odbywały się lekcje biblioteczne, z których skorzystały przedszkolaki z Kuczkowa, 3 grupy z Przedszkola Słonecznego i uczniowie z Lenartowic. Dwie grupy przedszkolaków wzięły udział w lekcji bibliotecznej „Wprowadzenie do świata książki”. Dzieci wykazały się znajomością bajek i zasad panujących w bibliotece, a także poznały drogę książki od autora do czytelnika. Pozostałe grupy poznały teatrzyk kamishibai i jego historię. Maluchy wysłuchały opowieści o psie Marudku, a następnie przedstawiły za pomocą butai własne zakończenie historii. Pierwszoklasiści z Lenartowic poznali historię Lwa w Paryżu oraz wcielili się w rolę ilustratorów tworząc własne karty kamishibai.

W Dziale Dziecięcym działają trzy kluby: Klub Miłośnika Planszówek, który ma charakter otwarty oraz Klub Malucha „Lokomotywa” i Lokalny Klub Kodowania, na które obowiązują wcześniejsze zapisy. Klub Miłośnika Planszówek umożliwia miłe spędzenie czasu w bibliotece z grami i poznanie nowych kolegów. Klub Malucha „Lokomotywa” to książki i wesołe zabawy. Podczas lutowego spotkania w ramach Klubu Malucha dzieci i ich mamy zostali wprowadzeni w klimat Walentynek. Maluchy wysłuchały dwóch książeczek o uczuciach, porządkowały kolorowe serduszka i samodzielnie stworzyły walentynkowe laurki. Lokalny Klub Kodowania również przebiegł w walentynkowym klimacie. Młodzi programiści poznali słodki szyfr „czekoladka” i szyfrowali wyrazy kojarzące się z Walentynkami.

Podczas godzin otwarcia biblioteki, młodsi czytelnicy Działu Dziecięcego mają możliwość skorzystania z Kącika Zabaw, gdzie można zagrać w gry planszowe czy pokolorować kolorowankę. Natomiast i młodsi i starsi czytelnicy mogą podziwiać prace stworzone podczas lekcji bibliotecznych w przedsionku Działu Dziecięcego

Co miesiąc przeprowadzany jest Turniej o Złotą Zakładkę, podczas którego czytelnicy oddają głosy na jedną z dwóch zaproponowanych książek. W lutym o Złotą Zakładkę rywalizowali bohaterowie dwóch książkowych serii – Elmer i Pan Kuleczka. Zwyciężył Pan Kuleczka zdobywając 91 głosów.

Ostatnie i najważniejsze – książki. Książki można wypożyczać, przeglądać w Kąciku Zabaw, czytać samodzielnie lub z rodzicami, oglądać ilustracje, czytać szybko i powoli. Książki o zwierzętach, dinozaurach, magii czy przygodzie – dla każdego coś dobrego.

Zapraszamy!

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast