Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Dotacja z Programu “Niepodległa 2019”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Dotacja z Programu “Niepodległa 2019”

Dotacja z Programu “Niepodległa 2019”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew otrzymała kolejne dofinansowanie do opracowanego przez pracowników książnicy projektu.

Tym razem w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022 realizowane będzie zadanie „Pleszew dla Niepodległej” zakładające stworzenie gry planszowej, związanej z przebiegiem Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Pleszewskiej.

Do stworzenia gry zaproszona zostanie młodzież, która podczas wykładów z historykami przybliży sobie szczegóły przebiegu Powstania Wielkopolskiego oraz sylwetki osób z naszego powiatu, które brały w nim aktywny udział. Młodzież pozna również tajniki projektowania gier planszowych podczas warsztatów z trenerami z Fundacji Animatorów i Twórców Kultury TRACH.

Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu historyków, młodzieży oraz profesjonalnych twórców gier powstanie gra planszowa, której wydanie planowane jest jesienią.

Jesienią także zorganizowany zostanie w bibliotece Turniej Gier Planszowych, który będzie jednocześnie promocją wydanej gry i podsumowaniem projektu.

Partnerem biblioteki w realizacji projektu „Pleszew dla Niepodległej” jest Fundacja Animacja.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast