Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ponad 30.000 tys. złotych pozyskała pleszewska biblioteka z dwóch programów dotacyjnych  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt „Biblioteczne podróże w czasie” otrzymał dofinansowanie w programie Promocja czytelnictwa i dotyczy szeroko pojętej  edukacji  historycznej.  Głównym jego celem jest propagowanie literatury podczas różnorodnych imprez i wydarzeń, które kierują jednocześnie  zainteresowanie dzieci i młodzieży na tematy związane z historią – zarówno lokalną jak i narodową.

Od maja do grudnia  zorganizowanych zostanie szereg ciekawych wydarzeń m.in. spotkania autorskie z pisarzami dla dzieci, multimedialne lekcje historii, warsztaty opowiadania legend, prelekcje historyczne z pokazem walk, tworzenie  teatrzyku kukiełkowego. Dzieci i młodzież wezmą udział w konkursach wiedzy, literackich, plastycznych oraz turnieju gier planszowych.

Drugim projektem, dofinansowanym przez MKiDN  w programie  „Partnerstwo dla książki”,  jest „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”. To już  trzecia edycja projektu, którego celem jest  zaprezentowanie biblioteki jako miejsca otwartego na różnorodne działania. W ramach 5 Akademii: Retoryki, Literackiej, Muzycznej, Rozwoju i  Przyrody odbędą się spotkania z interesującymi osobami z świata kultury i mediów m.in. z  pisarką, dziennikarką Dorotą Sumińską, dziennikarzem związanym z ekologią –Adamem  Wajrakiem, aktorką – Anną Seniuk czy bohaterem filmu „Najlepszy” –  Jerzym Górskim.

Biblioteczna Akademia Rozmaitości to także szereg ciekawych warsztatów. Już w czerwcu odbędzie się cykl spotkań ze stylistką, a jesienią zorganizowane zostaną zajęcia rozwojowe  z coachem. W ramach Akademii Muzycznej w październiku wystąpi grupa wokalna  Gołbreak z Gołuchowa, a dzieci zaproszone zostaną na przedstawienie muzyczne w wykonaniu artystów z Teatru „Kulturka” w Poznaniu.

Koordynatorem obu projektów jest Izabela Wegner.

Projekty czytelnicze “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” i “Biblioteczne podróże w czasie”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programów “Partnerstwo dla książki” i “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast