Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

“Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego to kolejna książka omawiana przez klubowiczów DKK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > “Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego to kolejna książka omawiana przez klubowiczów DKK

“Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego to kolejna książka omawiana przez klubowiczów DKK

„Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego była tematem rozmów podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Pleszewie.

 

Łukasz Orbitowski – pisarz, publicysta i scenarzysta w swojej powieści oddaje klimat lat dziewięćdziesiątych w Bydgoszczy, mieście, które przygnębia zniszczeniem, obdrapanymi i brudnymi kamienicami.

 

Powieść „Inna dusza” ukazała się w serii Na F/Aktach i opisuje prawdziwe zbrodnie. Jest to książka niepokojąca i przygnębiająca. Opowieść pełna szczegółów, w której przyszłość to decyzja o wyborze szkoły, a nie niestety dramatyczne sytuacje związane ze śmiercią i złym końcem jednego z bohaterów.

 

Dyskusja klubowiczów zamknęła się w pytaniu dlaczego ktoś zabija, co powoduje, że narasta w nim tak potworna decyzja? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. “Inna dusza”  to powieść, która ściska za gardło i wprowadza niepokój, jednocześnie daje dużo do myślenia.

 

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na spotkanie do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie, 29 października o godz.16.00. Przedmiotem dyskusji będzie książka Jacka Karczewskiego pt. „Noc sów. Opowieści z lasu ”.   (H.N.) 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast