Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Marcowe spotkanie klubowiczów DKK

Marcowe spotkanie klubowiczów DKK

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pleszewie w marcu 2018 roku omówili książkę Toni Morrison pt. „Skóra”.

 

Amerykańska noblistka, Toni Morrison w swojej powieści dała świadectwo krzywdy, jaką dorośli wyrządzają dzieciom swoim traktowaniem i brakiem okazywania uczuć w dzieciństwie, ta krzywda zostaje w ich wnętrzu na zawsze.

 

Klubowicze w swojej dyskusji zwrócili uwagę, że pomimo niewielkiej objętości powieść zawiera bardzo dużo ciekawych obserwacji i stwierdzeń związanych z naszymi traumami z dzieciństwa, ale również z rasizmem. Spojrzenie na te sprawy z różnych punktów widzenia, z punktu widzenia poszczególnych bohaterów książki bardzo ją wzbogaca.

 

Członkowie DKK polecają powieść wszystkim dorosłym czytelnikom, wskazuje ona bardzo wyraźnie, że szczęśliwe dzieciństwo to podstawa naszego dorosłego życia i odnalezienia się w nim bez większych problemów. Wszelkie nie zabliźnione rany z dzieciństwa blokują nas i powodują zagubienie.

 

W drugiej części spotkania każdy z klubowiczów przedstawił swoje osobiste wybory pozycji książkowych do Antologii Niepodległości, były to między innymi książki: Barbary Wachowicz „Matki wielki Polaków: „serce mojej ojczyzny – mamo!”” czy dwa tomy pamiętników Zygmunta Klukowskiego „Zamojszczyzna 1918-1943” i „Zamojszczyzna 1944-1959”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast