Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Książka laureata Nagrody Nike 2018 tematem ostatniego spotkania DKK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Książka laureata Nagrody Nike 2018 tematem ostatniego spotkania DKK

Książka laureata Nagrody Nike 2018 tematem ostatniego spotkania DKK

Podczas majowego spotkania gorącą dyskusję wywołała książka Marcina Wichy pt. „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”.

 

Marcin Wicha projektuje okładki, plakaty i znaki graficzne, pisze artykuły i książki. Jego teksty ukazywały się między innymi w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. Autor współpracuje z „Gazetą Wyborczą”.

 

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych mogli skonfrontować własne przeżycia związane z odejściem bliskiej osoby i rzeczami, które trzeba rozdysponować i uporządkować po bliskim człowieku.

 

Jest to bardzo osobista książka autora, która stanowi jak gdyby pożegnanie z bliską ii jednocześnie silną osobowością, jaką była matka pisarza.

 

Zdaniem klubowiczów jest to ważna pozycja, która napisana pięknym językiem mówi o sprawach najważniejszych – o rodzinie, żałobie, Polsce i wielu innych istotnych rzeczach. Jest to książka godna polecenia i warta przeczytania.

 

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na kolejne spotkanie, 27 czerwca o godz. 1600 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.  Przedmiotem dyskusji będzie książka pt. „Historia pszczół” Mai Lunde. (H.N.)

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast