Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

“Kości proroka” to książka omawiana podczas listopadowego DKK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > “Kości proroka” to książka omawiana podczas listopadowego DKK

“Kości proroka” to książka omawiana podczas listopadowego DKK

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pleszewie poświęcone było książce Ałbeny Grabowskiej Kości proroka.

Ałbena Grabowska – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolog z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem, od dziewięciu lat poświęciła się pisaniu książek dla dorosłych oraz dla dzieci.

Autorka sięga po różne gatunki literackie, napisała min. książkę biograficzną Tam, gdzie urodził się Orfeusz, sagę Stulecie winnych, kryminał Ostania chowa klucz, powieści psychologiczne Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią, cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą i thriller szpiegowski Alicja w krainie czasów oraz książki dla dzieci.

Wielowątkowa powieść Ałbeny Grabowskiej wprowadza czytelników w różne wymiary czasu i historii, tak więc jest wątek Jana Chrzciciela i Ziemi Świętej w czasach Chrystusa, jest następnie Cesarstwo Bizantyjskie (XII wiek) i zgromadzenie Bogumiłów oraz wątek prowadzonego śledztwa w sprawie morderstwa na tle religijnym w czasach nam współczesnych.

Autorka w sposób bardzo interesujący przedstawiła realia współczesnej Bułgarii, jednocześnie wprowadziła nas w bardzo odległe czasy i pobudziła nasze umysły do zastanowienia się nad naszą wiarą i czasami tak bardzo dla nas ważnymi w dziejach ludzkości.

Klubowicze polecają książkę, która wprowadziła do dyskusji bardzo wiele różnych wątków i natchnęła do zastanowienia się nad jednymi z najważniejszych w naszym życiu zagadnień: miłości, wiary i wierności sprawie.

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na spotkanie do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie, 30 grudnia o godz.16.00. Przedmiotem dyskusji będzie książka Bowna Stephena Amudsen.Ostatni wiking. (H.N.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast