Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Jubileuszowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Jubileuszowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileuszowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki w Pleszewie obchodzi 12-lecie! Jubileuszowe spotkanie DKK  dla dorosłych poświęcone było książce Noaha Trevora pt. „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA”.

 

Autor książki „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” Trevor Noah przyszedł na świat jako dziecko białego Szwajcara i czarnej Afrykanki z plemienia Khosa w czasach, kiedy za taki związek groziło pięć lat więzienia.

 

Trevor Noah z humorem i w bardzo dowcipny sposób przedstawił swoje koleje losu, ciekawie opowiedział o apartheidzie i poszukiwaniu swojej tożsamości. Ogromne wsparcie otrzymał od swojej nieustraszonej i zbuntowanej matki, której złożył hołd i wyraził swoje synowskie podziękowanie za bezwarunkową miłość.

 

Książka wzbudziła ożywioną wymianę zdań i dyskusję na temat historii apartheidu i tego co dzieje się współcześnie, niestety problem dyskryminacji wciąż jest aktualny i bardzo niebezpieczny.

 

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na kolejne spotkanie, 30 maja o godz. 1600 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.  Przedmiotem dyskusji będzie książka pt. „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy. (H.N.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast