Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Dyskusja o książce „Hen. Na północy Norwegii”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Dyskusja o książce „Hen. Na północy Norwegii”

Dyskusja o książce „Hen. Na północy Norwegii”

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Pleszewie poświęcone było książce Ilony Wiśniewskiej pt. „Hen. Na północy Norwegii”.

Ilona Wiśniewska – reporterka i fotografka, współpracuje z „Polityką” i magazynami podróżniczymi, jest również autorką reportażu „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”.Książka Ilony Wiśniewskiej w niezwykle ciekawy i bardzo obrazowy sposób przedstawia najdalszą północ Europy czyli północną Norwegię.

Klubowicze dzięki własnym doświadczeniom podróżniczym związanym z tym regionem potwierdzili piękno i niesamowitą przestrzeń tych obszarów Europy. Dyskusję wywołała historia tamtych rejonów Europy i dyskryminowanie rdzennej ludności czyli Saamów. Nikt z członków klubu nie przypuszczał, że były to tak tragiczne  rdzennej ludności tych ziem, gdzie Saamowie byli szykanowani i poniżani. Warto przeczytać książkę i poznać mało znane fakty z historii Skandynawii.

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na kolejne spotkanie, 27 grudnia o godz. 1600 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.  Przedmiotem dyskusji będzie książka Magdaleny Kicińskiej pt. „Pani Stefa”.  (H.N.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast