Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Podróż do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w Dyskusyjnym Klubie Książki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Podróż do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w Dyskusyjnym Klubie Książki

Podróż do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w Dyskusyjnym Klubie Książki

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce Mai Lunde pt. „Historia pszczół”.

 

Maja Lunde – norweska pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży stworzyła interesującą powieść dla dorosłych, w której starała się zwrócić uwagę na zagrożenia i zarazem uwrażliwić nas na los otaczającej przyrody.

 

Historie trzech postaci powieści: Williama – Anglia 1857 rok, Georga – Stany Zjednoczone 2007 rok oraz Tao – Chiny 2098 rok są zarazem opowieścią o relacjach między rodzicami a dziećmi, ich wzajemnych pragnieniach i chęci porozumienia się.

 

Jesteśmy jako ludzie częścią środowiska naturalnego, które ulega coraz większej degradacji – powietrze, klimat, wody, lasy nie mają szans wobec takiej ilości toksycznych związków i zanieczyszczeń.

 

Historia pszczół i ich masowego ginięcia ma nam uświadomić nadchodzącą katastrofę i potrzebę zahamowania niszczenia natury oraz konieczność odbudowy istniejącego ekosystemu.

 

Klubowicze polecają powieść, jest to książka, która ma obudzić w nas chęć ratowania środowiska niezbędnego nam do życia.

 

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na kolejne spotkanie po przerwie wakacyjnej, 26 września o godz. 1600 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.  Przedmiotem dyskusji będzie książka pt. „Lud” Ilony Wiśniewskiej.  (H.N.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast