Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spektakl poetycki “Dancing” z udziałem aktorów Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spektakl poetycki “Dancing” z udziałem aktorów Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa

Spektakl poetycki “Dancing” z udziałem aktorów Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa

5 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbył się spektakl poetycki „Dancing – poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego”, w wykonaniu aktorów Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa.

Tytułowy „Dancing” odwoływał się do znanego motywu, obecnego także w utworach poety, przedstawiającego życie jako taniec, do którego zostaliśmy zaproszeni. Bardzo ważnym elementem spektaklu była muzyka, zarówno ta wpisana w tekst, jak i rozbrzmiewająca w tle, wyznaczająca takt i rytm.

Spektakl zakończył się owacjami na stojąco. Po spektaklu był czas na rozmowy i wspólne zdjęcia.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast