Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Szkolenie „Millenialsi oraz pokolenie „Z” w bibliotece. Techniki pracy, organizacja przestrzeni, budowanie oferty dla nowych pokoleń”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Szkolenie „Millenialsi oraz pokolenie „Z” w bibliotece. Techniki pracy, organizacja przestrzeni, budowanie oferty dla nowych pokoleń”

Szkolenie „Millenialsi oraz pokolenie „Z” w bibliotece. Techniki pracy, organizacja przestrzeni, budowanie oferty dla nowych pokoleń”

10 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew pełniącej zadania biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego zorganizowano pierwsze zajęcia  z cyklu szkoleń, skierowanego dla pracowników bibliotek.

 

Warsztaty „Millenialsi oraz pokolenie „Z” w bibliotece. Techniki pracy, organizacja przestrzeni, budowanie oferty dla nowych pokoleń” przeprowadziła trenerka z firmy Goodbook Alina Łysiak.

Na szkoleniu bibliotekarze szukali odpowiedzi na pytanie – jak sprawić aby osoby  z nowego pokolenia (tzw. Millenialsi i pokolenie Z) chętniej korzystało z usług i zbiorów bibliotek. Rozwiązaniem jest stworzenie dla młodzieży atrakcyjnej oferty opartej o znajomości ich potrzeb czy dostosowaniu sposobów komunikacji do rzeczywistości, w której funkcjonują obecnie młodzi ludzie.

 

Na warsztatach rozmawiano m.in. o różnych rodzajach urządzeń mobilnych czy aplikacjach, z których korzystają młodzi ludzie, zaprezentowano pomysły na zorganizowanie przestrzeni bibliotecznej odpowiadającej młodemu pokoleniu a także przedstawiono wiele ciekawych inicjatyw, których celem jest zachęcenie pokolenia Y i Z do korzystania z oferty bibliotek.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Nowe kompetencje – nowe możliwości” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”

Projekt “Nowe kompetencje – nowe możliwości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

“Szkolenie zostało zrealizowane przez Good Books – innowacje w kulturze i edukacji

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast