Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Zapraszamy do czytania w sieci!

Zapraszamy do czytania w sieci!

Zapraszamy do czytania w sieci!

 

Nasze propozycje na dziś

 

– Academica – to cyfrowa wypożyczalnia literatury naukowej i popularnonaukowej (dostępne ponad 3 miliony dokumentów).

https://academica.edu.pl/  – szukaj pozycji z „zieloną kropką”.

 

– Polona – to biblioteka cyfrowa udostępniająca zbiory zdigitalizowane: książki, stare druki, rękopisy, grafiki, mapy, nuty, fotografie, ulotki, afisze i pocztówki.

https://polona.pl/

 

– Biblioteka Narodowa zachęca do lektury i pobierania e-booków w formatach MOBI lub EPUB z POLONY. Wszystkie tytuły są udostępniane bezpłatnie.

E-booki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA bez konieczności logowania. Wyboru tytułów dokonali sami czytelnicy w głosowaniu w ubiegłym roku. Żeby pobrać e-booka z POLONY, wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu, i wybrać format (MOBI lub EPUB).

Dostępne tytuły w poniższym linku:

https://bn.org.pl/aktualnosci/3931-bezplatne-e-booki-w-polonie.html?fbclid=IwAR0JZudcmERhY6Kl1cYbLKV3BwqvL0KthD0O15WGjcuoN_x9h3lE7TvATc4

 

– Wolne Lektury – to biblioteka internetowa, posiadająca w zbiorach 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

Z udostępnionych zasobów można korzystać również poprzez bezpłatną aplikację mobilną. Umożliwia ona bezpośredni i wygodny dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Strona internetowa jest również dostosowana do używania na urządzeniach mobilnych.

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

https://wolnelektury.pl/

 

– Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa (WBC) –  jest platformą cyfrową zasobów czterech typów: zasób edukacyjny (skrypty, podręczniki i monografie naukowe); zasób dziedzictwa kulturowego (wybrane zabytki piśmiennictwa znajdujące się w bibliotekach poznańskich); regionalia; muzykalia.

https://www.wbc.poznan.pl/dlibra

 

– Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) – to serwis internetowy, umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych wielu bibliotek w kraju.

https://fbc.pionier.net.pl/

 

– Europeana – platforma cyfrowa publikacji obcojęzycznych.

https://www.europeana.eu/pl

 

Legimi – platforma cyfrowa, udostępniająca 60 tysięcy książek. Dostęp możliwy za pomocą kodów, które będą udostępniane mailowo po 1 kwietnia 2020 r.

https://www.legimi.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast