ul. Kolejowa 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

Jak co roku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie, włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku biblioteka zaprosiła do współpracy Patrycję Kamińską-Wieruszewską, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie, wyróżnioną w konkursie Nauczyciel-Wolontariusz Roku oraz Emilię Golińską działającą m.in. w Senioralnym Centrum Wolontariatu w Pleszewie i Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich.

Obie panie przeczytały gościom Biblioteki – przedszkolakom z Pleszewa, opowiadania wzbudzające empatię. Następnie podzieliły się swoimi doświadczeniami w pracy wolontariusza, zachęcając dzieci do empatii, tolerancji i pomocy Innym.

Było to kolejne spotkanie z cyklu „Czerwiec z Empatią” w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. (P.M.)