Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Pleszewska biblioteka pozyskała blisko 30.000 zł. na realizację 5 już edycji projektu czytelniczego „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”. Dofinansowanie, tak jak w poprzednich latach jest wynikiem pozytywnej oceny wniosku złożonego w Programie „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Od maja do grudnia 2021 roku przeprowadzonych zostanie wiele wydarzeń kulturalnych i czytelniczych skierowanych do szerokiego grona odbiorców.

 

Pleszewską bibliotekę odwiedzą podróżnicy i autorzy książek Tomasz Michniewicz, Piotr Milewski, himalaista – Adam Bielecki, reportażyści, w tym Jacek Hugo-Bader.

Podczas wrześniowej ogólnopolskiej akcji Narodowego  Czytania wspólnie z Pleszewianami „Moralność Pani Dulskiej” czytać będzie popularna aktorka Barbara Bursztynowicz.

 

Biblioteczna Akademia Rozmaitości to także cykl różnorodnych wykładów począwszy od tematu fotografii reporterskiej,  gwary wielkopolskiej po prelekcję przybliżającą twórczość znanego w regionie poety – Mariana Cezarego Abramowicza. Kontynuowane będą również wystawy fotograficzne prezentujące m.in. prace członków działającego przy bibliotece Klubu Lokalni Pstrykacze PPL.

 

Nie zapomniano o młodszych czytelnikach pleszewskiej biblioteki. Dla nich już 11 maja odbędzie się spotkanie autorskie z ilustratorką książek popularnej serii o Basi – Marianną Oklejak, a  w lipcu i sierpniu,  jak co roku będą mogli wziąć udział w czytelniczych konkursach.

Niewątpliwą  atrakcją na rozpoczęcie letnich wakacji będzie Festiwal Nowych Technologii – trzydniowa impreza przybliżająca młodym ludziom nowinki naukowe. Zorganizowane zostaną m.in. warsztaty projektowania 3D, chemiczno-fizyczne, programowania robotów czy prezentacje naukowe.

Naukowy weekend wieńczyć będzie spotkanie ze znanym popularyzatorem astronomii i dziennikarzem  – Karolem Wójcickim.

 

 

A już 2 maja zorganizowany zostanie rajd rowerowy  – w nieco innej niż dotychczas formule. Uczestnicy pojadą indywidualnie trasą opracowanego przez bibliotekę questu rowerowego, która prowadzi m.in. przez Kowalew, Lutynię i Suchorzew. Jak zwykle pracownicy biblioteki zaproponują rowerzystom sporo okołoliterackich atrakcji.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast