Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Bezpiecznie w sieci – cykl warsztatów dla młodzieży

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Bezpiecznie w sieci – cykl warsztatów dla młodzieży

Bezpiecznie w sieci – cykl warsztatów dla młodzieży

Dnia 14 czerwca 2017 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbyły się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem “Cyfrowa wyprawka”.

 

Warsztaty dla 4 grup przeprowadziła Izabela Meyza z fundacji Panoptykon. Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach “Prawo do prywatności w sieci”, podczas których dowiedzieli się czym jest prywatność; poznali także różnice pomiędzy prywatnością w życiu realnym a prywatnością w Internecie.

 

Uczniom gimnazjów zaproponowaliśmy temat “Portale społecznościowe – ich możliwości i zagrożenia”.
Szczególny nacisk został położony na niebezpieczeństwa związane z publikacją postów i zdjęć oraz na sposoby zabezpieczania swoich profili.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast