Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Rozmowy o książkach z Pawłem Beręsewiczem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Rozmowy o książkach z Pawłem Beręsewiczem

Rozmowy o książkach z Pawłem Beręsewiczem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego dnia 17 września  br. gościła Pawła Beręsewicza, autora książek dla dzieci i młodzieży oraz tłumacza. Paweł Beręsewicz za swoją twórczość otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz nagrody w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

 

Postać Pawła Beręsewicza jest dobrze znana wśród czytelników pleszewskiej biblioteki, a książki jego autorstwa cieszą się popularnością.  Uczestnicy spotkańbez problemu rozpoznali takie tytuły jak: „Co tam u Ciumków”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, „Noskawery”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”.

 

Odbyły się dwa spotkania z Pawłem Beręsewiczem: jedno w siedzibie biblioteki dla uczniów pleszewskich szkół, a drugie w Szkole Podstawowej w Kuczkowie. Podczas spotkań autor zaangażował do rozmowy dzieci, które, przy wyimaginowanej herbacie i kawie, chętnie włączyły się do dyskusji o czytelnictwie i książkach autorstwa naszego gościa. Paweł Beręsewicz dużo uwagi poświęcił bohaterom swoich książek, ale nie zabrakło także opowieści o nim samym. Wszyscy dowiedzieli się, że zanim został pisarzem był nauczycielem języka angielskiego, a także leksykografem i tłumaczem książek. Spotkanie było żywe i pełne ekspresji, a zakończyło się wpisywaniem dedykacji do książek i rozdawaniem autografów. (P.M.)

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast