Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie z Grażyną Bąkiewicz

Spotkanie z Grażyną Bąkiewicz

26 listopada uczniowie pleszewskich szkół podstawowych oraz szkoły w Lenartowicach  spotkali się z pisarką Grażyną Bąkiewicz.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie, a drugie w Szkole Podstawowej w Lenartowicach, która ściśle współpracuje z filią biblioteczną w Zawidowicach.

Pani Grażyna Bąkiewicz z wykształcenia jest historykiem oraz dziennikarką, a w szkole pracowała prawie 30 lat jako nauczycielka historii. Jej debiutancka powieść „ O melba” została Książką Roku IBBY. Nasz gość to osoba lubiąca obserwować ludzi i otoczenie. Z tych obserwacji  powstają kolejne niesamowite fabuły. Spotkania z czytelnikami  to ogromna przyjemność dla Pani Grażyny, a dla uczestników ogromna dawka pozytywnej energii oraz nowe spojrzenie na historię, która, jak przyznali się obecni na spotkaniu uczniowie, nie należy do ulubionych przedmiotów.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu „Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program „Promocja czytelnictwa”.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu “Biblioteczne podróże w czasie” dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  – program “Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast