Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Jak dotrzeć do użytkowników bibliotek – szkolenie dla bibliotekarzy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Jak dotrzeć do użytkowników bibliotek – szkolenie dla bibliotekarzy

Jak dotrzeć do użytkowników bibliotek – szkolenie dla bibliotekarzy

4 listopada 2021r. odbyło się ostatnie już szkolenie w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie”, w którym udział wzięli bibliotekarze z powiatu pleszewskiego.

 

Podczas warsztatów „Diagnoza potrzeb kulturalnych dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Badanie potrzeb kulturalnych mężczyzn”,  rozmawiano właśnie o tych grupach – w jaki sposób do nich  dotrzeć, zwłaszcza do młodzieży oraz mężczyzn w wieku produkcyjnym.

 

Podczas szkolenia podjęty został również temat  korzystania z bibliotek przez mężczyzn – jako czytelników lub użytkowników.  Omówiono działania aktywizujące  mężczyzn, które w efekcie  zachęcą ich do sięgania po książki.

 

Szkolenie poprowadził  Marcin  Skrabka  – badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą.

Projekt “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast